Wylicytuj unikalne przedmioty i zostań ambasadorem praw kobiet

licytacje

Spis treści

Olivia Business Centre, Amazon Development Center Poland i Centrum Praw Kobiet oddział w Gdańsku łączą siły, aby pomóc kobietom w potrzebie, organizując Wielką Aukcję Charytatywną.

Okres pandemii dotknął każdego obszaru życia. Wiele realizujących się zawodowo kobiet, prowadzących własne działalności gospodarcze zostało pozbawionych środków do życia. Centrum Praw Kobiet uruchamia aukcję przedmiotów, których sprzedaż ma sfinansować organizację wsparcia prawnego, psychologicznego i socjalnego wielu z nich. W czasie licytacji, która potrwa od 20 do 26 lipca do godz. 21.00 licytowane będą niezwykłe przedmioty i usługi przekazane przez lokalnych artystów i przedsiębiorców. Przepiękne rękodzieło, przedmioty sztuki użytkowej, unikalne drobiazgi, atrakcyjne usługi w Trójmieście, które zostaną niebawem wystawione na aukcję, a także ekskluzywne występy muzyczne, przygotowane specjalne na tę okazję można podziwiać już dziś na FB wydarzeniu ‘Wielka Aukcja Charytatywna na rzecz Centrum Praw Kobiet.

Od najbliższego poniedziałku tylko przez 7 dni aukcja prowadzona będzie na platformie Allegro Charytatywni

Skąd pomysł na aukcję? Czerpiąc z 760 letniej tradycji jarmarcznej Gdańska zapragnęliśmy utworzyć most łączący kupieckie zwyczaje, nowoczesny mikrobiznes oraz pomoc tym kobietom, które najmocniej odczuwają skutki trwającej pandemii. Tak zrodził się pomysł, którego inicjatorami są Olivia Business Centre oraz Amazon – mówi Marta Moksa, menedżer O4, dyrektor komunikacji wewnętrznej Olivia Business Centre. I dodaje: Wierzymy, że nasze zaangażowanie w tym trudnym okresie może stać się bardzo istotnym bodźcem dla kobiet dotkniętych efektami zamrożenia gospodarki przez długie tygodnie. Chcemy wesprzeć je w ponownym uruchomieniu ich aktywności zawodowej i rozwoju potencjału. W kobiecej przedsiębiorczości widzimy potencjał już od dawna. Dlatego m.in. w listopadzie zeszłego roku uruchomiliśmy O4 Flow – pierwszy w Polsce coworking dedykowany kobietom, właśnie po to, by wspierać rozwój kobiecych biznesów. Dzięki temu jeszcze lepiej rozumiemy, jak pandemia na nie wpłynęła.

Wśród darczyńców, którzy przekazali swoje przedmioty na aukcję są firmy i osoby prywatne: Amazon Development Center Poland (Główny Partner Aukcji), Olivia Star Top, Olivia Sports, O4 Coworking; #O4Flow, Trochę Fajne Lampy, Mana Mana, paplaLala, MariaEla, Nina Barańska, Katarzyna Stawicka, Joanna Arentewicz, Aleksandra Pawlik, Anna Gralla, Ewa Duda-Gottwald, Mari Slivva Iniziativva; Artboxdesign oraz Czerwony Piec i Pasta miasta. Wydarzenie wspierają muzycy: Katarzyna Miszczyszyn z Arrow Services; Access Denied i Adrian Jegorow z Amazon Development Center Poland, Szymon Białek z Amazon, Chór OBC.

Całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz Centrum Praw Kobiet w Gdańsku

Projekt koncepcyjnie oraz organizacyjnie wspiera O4 Flow – pierwszy w Polsce coworking stworzony przez kobiety z myślą o kobietach, zlokalizowany w Olivia Business Centre w Gdańsku. Misją O4 Flow jest wzmacnianie kobiecych biznesów. Zwłaszcza teraz, w okresie okołopandemicznym, swoje aktywne działanie kieruje w stronę grupy najbardziej wrażliwej, jaką okazały się kobiece mikroprzedsiębiorstwa.

Główny partner wspólnego przedsięwzięcia Amazon Development Center Poland, wspiera budowanie zróżnicowanego, opartego na równości środowiska i kultury pracy. Chcąc wspierać kobiety w rozwoju ich umiejętności i wybieraniu ścieżki kariery, Amazon oferuje możliwość szkolenia w zakresie wiedzy technicznej oraz kompetencji miękkich, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w świecie zawodowym. Inicjatywy mające na celu pomoc kobietom, wspierają promowanie idei różnorodności, która jest wpisana w działalność Amazon.

Fundacja Centrum Praw Kobiet to najstarsza organizacja w Polsce udzielająca specjalistycznego wsparcie kobietom, której misją jest przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym. W 1999 r. fundacja utworzyła oddział w Gdańsku, dla którego chcemy przekazać fundusze uzbierane w ramach tego wydarzenia. Swoją ofertę pomocową CPK Gdańsk kieruje w szczególności do grup dyskryminowanych, zagrożonych wykluczeniem z rozwiązań systemowych, będących w kryzysie, również wywołanym pandemią, które z tego powodu doświadczają podwójnego wykluczenia, m.in.: kobiety doświadczające przemocy, osoby z niepełnosprawnościami, cudzoziemki, migrantki. Szczegóły działań fundacji znajdują się na stronie https://cpk.org.pl/

Powiązane artykuły