Wycinanie laserowe. Na czym polega i jakie są jego zalety?

ciecie cnc

Spis treści

Usługi cnc z roku na rok zyskują na popularności. Dzięki rozwojowi technologii oraz dużo lepszemu wyposażeniu firm, zdecydowanie możemy liczyć na to, że usługi będą bardziej kompleksowe, a efekt końcowy zgodny z projektem oraz naszymi oczekiwaniami. Wycinanie laserowe to specjalistyczna usługa, dzięki której w metalu możemy wycinać praktycznie dowolne kształty. Dzięki temu bez problemu wykonamy między innymi elementy do maszyn.


Coraz większą uwagę przedsiębiorcy, zwłaszcza ci, którzy potrzebują specjalistycznych, przygotowanych na zamówienie części, przykładają do tego, aby wszystko było wykonywanie zgodnie ze wszystkimi standardami, według projektu, terminowo. Jednocześnie większość maszyn oraz urządzeń, które znajdują się na wyposażeniu zakładów, również były zamawiane „na wymiar”. Wszystko to sprawia, że znalezienie chociażby odpowiednich części zamiennych, nie jest łatwe. Rozwiązaniem jest wycinanie laserem. Dzięki tej właśnie technologii, możliwe jest osiągniecie bardzo dobrego efektu.

Wycinanie laserem. Na czym polega taka usługa?

Wycinanie laserowe jest coraz bardziej powszechne. To jedna z najbardziej praktycznych metod obróbki metali. Stanowi alternatywę dla obróbki w formie tradycyjnej, a także metody water jet – cięcia wodą. Wycinanie laserowe, jak sama nazwa wskazuje, odbywa się z wykorzystaniem specjalnego lasera. Urządzenie charakteryzuje się bardzo dużą mocą wiązki, a jednocześnie jej niewielkim rozmiarem. Specjalistyczna automatyka oraz oprogramowanie sprawiają, że cięcie jest łatwe, precyzyjne, bezpieczne, ma ogromny potencjał. Ciąć możemy między innymi wszelkiego rodzaju blachy.

Zobacz także: https://www.newinfo.pl/wykonawca-ciecia-laserem-jak-wybrac-odpowiedniego/

Jakie są główne zalety wycinania laserem?

Główną zaletą, o której po prostu nie można nie wspomnieć, jest oczywiście tempo wykonania usługi. Przy pomocy lasera, możemy postawić na większą produkcję, a więc wykonanie dużej ilości materiałów. Kolejna kwestia to powtarzalność. Zaprogramowanie lasera sprawi, że bez problemu wytniemy dokładnie takie kształty, jakich oczekujemy – ze stuprocentową powtarzalnością.

Największe zalety także to:

– oszczędność materiału,
– maksymalne wykorzystanie arkusza blachy,
– brak zmiany parametrów technicznych,
– brak uszkodzeń materiału,
– niższe koszty produkcji,
– terminowość wykonania.

Stosując się do zasad wycinania laserowego, dysponując odpowiednim sprzętem, możemy wykonać wycinanie praktycznie wszystkich kształtów. Taka precyzja nie jest możliwa przy tradycyjnych formach obróbki.

Powiązane artykuły