Wkładki na ostrogi piętowe – jakie wybrać?

Buty sportowe, na dworze

Spis treści

Zapalenie rozcięgna podeszwowego, czyli potocznie ostroga piętowa to efekt zmian zwyrodnieniowych spowodowanych powstaniem na guzie piętowym narośli kostnej. Jest to bolesna dolegliwość, która objawia się przede wszystkim podczas chodzenia, jednak czasami odczuwalna jest również w spoczynku. Przyczyną ostrogi mogą być przeciążenia lub kontuzje, a sposobów leczenia tej dolegliwości jest kilka – od rehabilitacji aż po odpowiednie wkładki ortopedyczne i zabiegi. Dlaczego jednak zmagając się z objawami tej choroby, warto sięgnąć po wkładki na ostrogi piętowe? Podpowiadamy.

Czym są wkładki na ostrogę piętową?

Osoby, które zmagają się z ostrogą piętową, mogą skorzystać z różnych metod leczenia zapalenia rozcięgna. Poszczególne techniki działają zarówno na skutek tej choroby, czyli ból i obrzęk, ale także na jej przyczyny. Wśród najbardziej dostępnych produktów, które mogą nam pomóc w sytuacji kiedy zmagamy się z nieprzyjemnymi dolegliwościami wynikającymi z zapalenia rozcięgna podeszwowego, są wkładki na ostrogi piętowe. Produkty takie to specjalne wkładki ortopedyczne wyróżniające się kompleksowym działaniem. Z jednej strony redukują one skutki ostrogi, z drugiej działają także na przyczyny jej powstawania.

Produkty takie posiadają specjalnie wyprofilowane korytko piętrowe, którego celem jest amortyzacja tyłostopia, a także odciążenie guza piętowego. Dodatkowo takie wkładki dbają o prawidłowe ustawienie stawu skokowego, a więc przyczynę koślawości, która nierzadko wywołuje objawy tego schorzenia. Dodatkowo wkładki na ostrogi piętowe redukują wstrząsy i kontrolują ruch stopy, odciążając łuk podłużny i poprzeczny oraz zmniejszając ryzyko mikrourazów. Produkty te mogą więc przywrócić prawidłową mechanikę sklepienia stopy.

Kiedy warto sięgnąć po wkładki na ostrogi piętowe?

Wkładki ortopedyczne na ostrogi to jedna z kilku opcji wspomagających leczenie tego schorzenia. Ich celem jest odpowiednia amortyzacji narośli kostnej, redukcja wstrząsów i łagodzenie obciążeń pięty podczas chodzenia, a także podparcie łuku stopy. Wkładki na ostrogi piętowe dostępne są w szerokiej gamie różnych rodzajów, rozmiarów i kształtów, dzięki czemu łatwo można je dopasować do swoich potrzeb. Po takie produkty mogą sięgnąć osoby, które zmagają się z uporczywymi objawami tego schorzenia, a więc bólem i dyskomfortem odczuwalnym zarówno podczas chodzenia, jak i spoczynku. Czynniki mogące przyczynić się do powstawania ostrogi to przede wszystkim wiek, zaburzenia stawów, nadwaga, wady stóp, a także niewłaściwie dobrane obuwie. Czasami ostrogi dotyczą także osób aktywnych fizycznie, uprawiających dyscypliny sportu narażające stopy na duże obciążenia.

Komu polecane są wkładki ortopedyczne na ostrogi?

Wkładki na ostrogę piętową polecane są wszystkim osobom, które zmagają się z nieprzyjemnymi objawami tej dolegliwości i chcą poprawić jakość swojego życia. Wybierając takie produkty, warto postawić na wersje, które zwiększają komfort chodzenia, odciążają pięty i łagodzą wstrząsy, a także są dopasowane do indywidualnej specyfiki budowy naszej stopy. Dlatego wkładki ortopedyczne na ostrogi powinny być produktem medycznym, który posiada odpowiednie certyfikaty.

Powiązane artykuły