W jaki sposób monitorować przesyłki?

paczka

Spis treści

Robienie zakupów online zawsze wiąże się z oczekiwaniem na dostarczenie przesyłki. Jeżeli nie możesz doczekać się dostarczenia swojego zamówienia, to pomocna będzie możliwość pozwalająca na monitorowanie statusu przesyłki. Sprawdź sam, dlaczego taka funkcja się przydaje!

Jak namierzyć paczkę? – czyli sprawdzanie statusu przesyłki

Monitorowanie paczek z zamówieniami ze sklepów internetowych jest możliwe dzięki unikalnemu numerowi, który umożliwia identyfikację. Każdej przesyłce jest on przypisywany indywidualnie w momencie nadania. To dzięki niemu możesz sprawdzić status swojego zamówienia, gdyż otrzymujesz go zazwyczaj w wiadomości mailowej. Jakie są sposoby na śledzenie drogi paczki?

Najprostszą metodą na namierzenie przesyłki jest skorzystanie ze strony internetowej firmy kurierskiej. Praktycznie na każdej witrynie znajdziesz zakładkę, która umożliwia sprawdzenie statusu przesyłki. Wystarczy wpisać tam numer swojej paczki, który wcześniej otrzymałeś – w ten sposób będziesz mógł monitorować drogę zamówienia. Warto jednak zaznaczyć, że często może zdarzyć się, iż swoją przesyłkę możesz śledzić po odebraniu jej przez kuriera. Dopiero wtedy jej status będzie na bieżąco aktualizowany.

Bardzo często również same sklepy udostępniają na maila bezpośrednie linki do monitorowania paczki. Zdarza się także, że sprawdzenie statusu przesyłki jest możliwe w aplikacji sklepu, a kiedy on się zmieni, otrzymasz powiadomienie. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat branży e-commerce, to z pomocą przychodzi https://wzorowybiznes.pl/ecommerce/.

Firma InPost daje swoim klientom dwa dodatkowe rozwiązania, które pozwalają na namierzanie przesyłek. Jednym z nich jest śledzenie drogi paczki za pomocą aplikacji InPost Mobile. Jej duży plus to automatyczne aktualizacje statusu wszystkich przesyłek obecnych w systemie firmy kurierskiej. Warunkiem jednak jest to, aby przy rejestracji w aplikacji i podczas składania zamówienia w sklepie online podać ten sam numer. Oprócz tego zamówienia wysyłane przy pomocy InPostu możesz śledzić także w aplikacji Messenger. Wystarczy, że włączysz czat i wybierzesz opcję sprawdzenia statusu paczki, a następnie wprowadzisz numer przesyłki lub swój numer telefonu.

Dlaczego warto zdecydować się na monitorowanie paczki?

Monitorowanie paczki jest przydatne z kilku powodów. Jednym z nich jest możliwość stałego sprawdzania, gdzie Twoja przesyłka się znajduje. Przykładowo to bardzo pomocne rozwiązanie w razie jej zagubienia na którymś z etapów dostarczenia, bądź też złego zaadresowania. Możesz wtedy szybko zareagować, aby przesyłka dotarła do Ciebie jak najszybciej.

Śledzenie paczek pozwala także na bieżąco mieć kontrolę nad tym, kiedy Twoja przesyłka do Ciebie dotrze. Dzięki tej funkcjonalności nie musisz się stresować, że nikogo nie będzie w domu, gdy przyjdzie kurier, ponieważ możesz dokładnie zaplanować termin dostawy. Monitorowanie paczki oraz jej drogi to także gwarancja spokoju, że nie zostałeś oszukany w trakcie robienia zakupów przez internet.

Powiązane artykuły