Trendy w modzie damskiej jesień-zima 2022 – co proponują projektanci?

moda damska

Spis treści

Najbliższe jesienno-zimowe miesiące udowadniają, że moda często zatacza koło i nie warto jest pozbywać się ubrań. Do łask wracają szalone lata 90., które rozpaliły wyobraźnię nawet największych nazwisk w świecie mody. Pojawia się także dawno nie widziana kratka, która przeżywa renesans popularności. Nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie motywy zwierzęce, ale znalazło się także dużo przestrzeni dla nieśmiertelnej klasyki. Sprawdźmy, co czeka nas w świecie stylizacji już niebawem.

Najważniejsze trendy na sezon jesień-zima 2022

Wśród najważniejszych trendów w modzie damskiej wyróżnia się na tle ,,konkurencji” ukłon w kierunku kratki. Wielu spisało ją już na straty, ale jak widać – zupełnie niepotrzebnie. Moda udowadniała już bardzo często, że nie warto jest wyrzucać ubrań. W większości stają się one niemodne tylko na chwilę, aby wrócić ze zdwojoną siłą. I tak krata pojawia się niemalże wszędzie – od marynarek, po płaszcze, trencze, plecaki czy też buty, Można śmiało powiedzieć, że będzie trzymała się w ryzach bardzo mocno i niewiele wskazuje na to, aby szybko miało się to zmienić.

W trendach w modzie damskiej jesień-zima 2022 bardzo mocno osadzone są także dekory zwierzęce. Znalazło się bardzo ważne dla cętek, łatek czy też prążków – słowem, wszystkich dekorów przywodzących na myśl naturę. A może nieco eklektyzmu, albo romantycznego boho? Proszę bardzo. W tych dekorach także można przebierać do woli. Piękne kwiaty, liście monstery, a może wyłaniające się z dżungli tygrysy? Proszę bardzo. Można naprawdę przebierać i wybierać do woli.

Trendy w modzie damskiej jesień i zima 2022 – a jakie kolory będą na topie?

Wśród kolorów, które skradły serca światowej sławy projektantów bardzo ważne miejsce zajmuje biel. Nie ma tu ograniczenia odnośnie do jej barwy i nasycenia. Znalazło się istotne dla wydania zgaszonego, jak i w pełni jasnego. A może coś dla amatorek przytulności? Proszę bardzo. Te mogą postawić śmiało na karmelowe wydania w wersji beżowego ciepła skąpanego w złotym blasku. W tym sezonie jest on naprawdę bardzo modny. Można go zestawiać z innymi barwami na zasadzie stonowanego podejścia lub kontrastów, ale z powodzeniem może też wystąpić w wersji total look. Nie bójmy się także odważnych podejść do tematu tworzenia stylizacji. Świetnie w tej roli sprawdzi się głęboka czerwień. Można pojawić się w niej zarówno na spotkaniu biznesowym, jak również wieczornym bankiecie.

Powiązane artykuły