Pożyczka pod zastaw samochodu – jakie dane są konieczne?

zastaw samochodu pozyczka

Spis treści

zastaw samochodu pozyczka

Pożyczka pod zastaw samochodu to proste rozwiązanie na pozyskanie znacznej ilości gotówki. Cały proces rozpoczyna się od wypełnienia formularza na stronie, po czym należy podpisać umowę z kredytodawcą. Jakie dane są konieczne, aby prawidłowo wypełnić formularz, służący do wyceny wartości pojazdu? Jakie dodatkowe dane należy podać? Czy kredytodawca weryfikuje nasz status w bazach dłużników? Dowiedz się tego z poniższego tekstu.

Jakie dane są niezbędne do wypełnienia formularza? 

Jednym z preferowanych przez klientów sposobów dopełniania formalności niezbędnych do złożenia wniosku o pożyczkę pod zastaw samochodu jest wypełnienie formularza internetowego. Wartość pożyczki pod zastaw samochodu zależy od jego wartości, dlatego w pierwszym kroku należy podać dane takie jak:

  • marka samochodu,
  • model samochodu,
  • typ samochodu,
  • przebieg samochodu,
  • data pierwszej rejestracji.

Ponadto firma https://autokapital.pl wymaga w pierwszym kroku informacji czy pożyczkobiorca prowadzi swoją własną działalność lub jest właścicielem firmy. Po odpowiednim wypełnieniu tych informacji następuje oszacowanie wartości możliwej pożyczki, a następnie pożyczkobiorca musi wypełnić dodatkowy formularz, w którym należy podać swoje dane osobowe takie jak imiona, nazwisko, PESEL, numer dowodu osobistego, obywatelstwo, miejsce urodzenia, adres e-mail, telefon komórkowy, dochód miesięczny netto (PLN) oraz miejsce zamieszkania. Do otrzymania pożyczki nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach.

Konieczne są również informacje o samochodzie takie jak numer VIN, numer rejestracyjny i skan dowodu rejestracyjnego. Pamiętaj, że Twój samochód w chwili składania wniosku nie może być starszy niż 10 lat, musisz posiadać kartę pojazdu (jeśli została ona wydana), oraz opłacone OC, a na przedmiotowym pojeździe nie mogą być ustanowione żadne inne zabezpieczenia. Po wypełnieniu tych formalności w ciągu 24 godzin otrzymasz wiadomość zwrotną wraz z decyzją kredytową. Na decyzję o udzieleniu pożyczki może wpłynąć wynik sprawdzeń pożyczkobiorcy w bazach BIK/BIG oraz KRD.

Umowa pożyczki pod zastaw samochodu 

Umowa pożyczki pod zastaw samochodu określa warunki, na jakich zaciągane jest zobowiązanie, a także określa prawa i obowiązki zarówno pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy. Większość instytucji pozabankowych stosuje w swoich umowach tzw. klauzulę zwaną przywłaszczeniem na zabezpieczenie. Jest to przeniesienie własności pojazdu (lub min. 51% udziałów) na wierzyciela. Umowa określa też, że w momencie spłaty danego zobowiązania przez dłużnika dokonane zostanie przeniesienie tych udziałów na pierwotnego właściciela pojazdu.

Umowa zawiera również standardowe zapisy takie jak dane pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy, wysokość pożyczki, warunki spłaty, termin spłaty, formę zabezpieczeń oraz klauzule dotyczące postępowania w przypadku braku spłaty. Wzór umowy powinien zostać pożyczkobiorcy udostępniony przed jej podpisaniem, aby miał on czas na zapoznanie się z jej treścią.

Powiązane artykuły