Pomysły na aktywne wakacje w gospodarstwach Roter Hahn w Południowym Tyrolu

wycieczka rowerowa

Spis treści

Rodzinny pobyt w gospodarstwach Roter Hahn to niezapomniana przygoda dla całej rodziny i okazja do tego, aby aktywnie spędzić czas w otoczeniu pięknej, górskiej natury. Niezwykłe widoki na Dolomity pomogą wyciszyć myśli, wypocząć i zrelaksować umysł, z kolei ciało będzie czerpało korzyści ze świeżego powietrza, wysokiej jakości domowego jedzenia, a także zdrowej dawki sportu.

Jazda na rowerze

Południowy Tyrol to raj dla rowerzystów. Piękne widoki i łagodne temperatury zachęcają wszystkich turystów do jazdy na rowerze, od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Bez względu na rodzaj roweru – górski, wyścigowy czy tradycyjny – gospodarstwa Roter Hahn to idealne punkty startowe do tego typu wypraw. Na wszystkich entuzjastów tego sportu czeka sieć gęstych ścieżek rowerowych i wiele stacji do wypożyczenia sprzętu. Wiele łatwych, ale też bardziej wymagających tras dla rowerzystów górskich zaczyna się właśnie w górskich farmach, gdzie rozciągają się zapierające dech w piersiach punkty widokowe.

Osoby, które wolą odkrywać ten piękny region nie na własną rękę, a z doświadczonymi rowerzystami, mają ku temu okazję podczas wycieczki z gospodarzem Häuslerhof w Naz-Sciaves. Jako certyfikowany przewodnik towarzyszy on wczasowiczom chętnym do odkrywania najbardziej wymagających tras w okolicy.

Gospodarz z Christlrumerhof jest także zapalonym rowerzystą i wyszkolonym przewodnikiem przejażdżek rowerowych. Organizuje on cztery wycieczki tygodniowo, na których goście farmy mogą poznać najbardziej ekscytujące szlaki i zbocza doliny Puster, a po aktywnym dniu w górach Południowego Tyrolu cieszyć się ciszą i spokojem w swoich apartamentach. Na farmie zapewniony jest również doskonały serwis rowerowy.

Rolnicy z Feldhof w Vilpian są również przeszkolonymi przewodnikami. Od ponad 10 lat pokazują swoim gościom indywidualnie dobrane trasy, a w ich ofercie znajduje się również możliwość wypożyczania rowerów. Dzięki pobliskiej kolejce linowej, która zawozi rowerzystów w góry na wysokość ponad 1000 metrów nad poziomem morza, można zaoszczędzić trochę energii na wyżej położonych trasach. Od czasu remontu i ponownego otwarcia gospodarstwa Feldhof, po wycieczce rowerowej goście mogą się odświeżyć w basenie na dziedzińcu.

Górskie wędrówki

Słynne Dolomity to między innymi spektakularne Trzy Szczyty (Tre Cime lub Drei Zinnen), mityczny ogród różany (Catinaccio lub Rosengarten), którego legendarne barwy można podziwiać przed zachodem słońca czy choćby długi grzbiet Sciliar, symbol Południowego Tyrolu lub wysoki na niemal 4 000 metrów szczyt Ortler. Południowy Tyrol jest rajem dla entuzjastów pieszej turystyki i miłośników gór. A spędzając wakacje w gospodarstwach Roter Hahn taką górską wycieczkę można rozpocząć bezpośrednio z miejsca zamieszkania! Co więcej, gospodarze chętnie udzielą rad przed wyprawą. Pod marką Czerwonego Koguta znaleźć można 5 farm, które pokochają miłośnicy pieszych wycieczek.

Jedną z nich jest farma Inner-Glieshof w Malles. Rolnik Reinhard uwielbia wycieczki górskie i oferuje turystom wędrówki z przewodnikiem. W Południowym Tyrolu znajduje się wiele gospodarstw takich jak Inner-Glieshof, bo ponad 800. Położone są na wysokości ponad 1000 metrów. Wystarczy tylko założyć odpowiednie buty, zapakować w plecak najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszyć przed siebie, podziwiając piękne trasy i widoki.

Południowy Tyrol oferuje wiele atrakcji przyrodniczych – 300 gór powyżej 3000 metrów, 16 000 szlaków trekkingowych, 8 parków przyrody, alpejskie karnety dla rowerzystów górskich i wiele więcej. Dodatkowo region znany jest z doskonałej kuchni i win, więc jest to także raj dla smakoszy.

Jazda konna

Farmy Roter Hahn to nie tylko miejsce dla entuzjastów jazdy na rowerze lub pieszych wędrówek, ale także dla miłośników zwierząt i jazdy konnej. Lekcje jazdy w gospodarstwie, pielęgnacja i opieka nad zwierzętami, wycieczki z certyfikowanymi instruktorami: dla początkujących i zaawansowanych jeźdźców. Podczas wakacji w Południowym Tyrolu znajdzie się wiele przeróżnych aktywności dla każdego.

Miłośnicy jazdy konnej mogą zatrzymać się w jednym z gospodarstw ze stajniami jeździeckimi, oferującymi spacery na łonie natury, przez łąki i lasy oraz naukę różnych technik jazdy. Osoby, które do tej pory nie miały zbyt dużo do czynienia z końmi mogą  zaznajomić się z tymi zwierzętami i lepiej je poznać dzięki wskazówkom doświadczonych rolników, takich jak rodzina farmy Oberfahrer w San Genesio, która hoduje konie Haflinger o bardzo łagodnym charakterze.

Aktywne i bezpieczne wakacje w gospodarstwach Roter Hahn

Gospodarstwa Roter Hahn zapewniają swoim gościom najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny, dzięki czemu turyści będą mogli się zrelaksować i w spokoju odkrywać uroki tego pięknego regionu. Co więcej, w gospodarstwach przestrzega się limitu przebywających tam gości, co sprzyja swojskiemu, sielskiemu klimatowi, i co najważniejsze, bezpieczeństwu. Ponadto, dzięki dogodnej lokalizacji na północy kraju, Polacy mogą dostać się do Południowego Tyrolu własnym samochodem lub samolotem do Bergamo lub Wenecji. Oferta gospodarstw Roter Hahn to najlepsze połączenie wszystkiego, czego potrzebują turyści w tych czasach: ciszy, spokoju, świeżego powietrza i niesamowitych widoków.

Powiązane artykuły