Połączenie salonu z jadalnią. Czy to dobry pomysł?

nowoczesne rozmieszczenie pomieszczen

Spis treści

Podczas projektowania wnętrza mieszkania czy domu, zastanawiasz się co zrobić, by było ono jak najbardziej funkcjonalne? W jaki sposób zaaranżować wnętrze, by stworzyć otwartą przestrzeń? Sposobów na wykończenie wnętrz domów jest wiele. W tym artykule odpowiemy na pytanie, czy dobrym pomysłem będzie stworzenie otwartej przestrzeni dzięki  połączeniu salonu z jadalnią. Zapraszamy!

Co warto wiedzieć, aranżując salon z jadalnią?

Salon znajduje się w centrum Twojego domu. Jest wizytówką stylu i osobowości gospodarza. Chcąc połączyć salon z jadalnią, musisz zwrócić uwagę na rozmieszczenie poszczególnych elementów. Należałoby zaplanować, gdzie trafią meble oraz to, co chcesz zobaczyć, a czego nie, gdy do niego wejdziesz. Warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na wygodę, ale także na poczucie przestrzeni dzięki teksturom, które są unikalne dla tej przestrzeni – możesz użyć skórzanych kanap zmieszanych z puszystymi poduszkami, jeśli tego chcesz.

funkcjonalne polaczenie salonu z innym pomieszeniem

Jaki jest cel połączenia salonu i jadalni?

Prawie wszystkie amerykańskie gospodarstwa domowe w pewnym momencie swojego życia łączyły jadalnię i salon. Zabieg ten miał na celu pobudzić poczucie otwartości domu oraz zapewnić cieplejsze kontakty z gośćmi. Te wszystkie cenne atuty oraz szeroki wachlarz możliwości projektowych, wpływały na decyzję domowników. Salon zwykle kojarzy się z funkcjonalnymi meblami, ale w jadalni rzadko spotyka się sofę czy telewizor. Dlaczego więc nie wykorzystać tej koncepcji do zaprojektowania jednego, wspólnego pomieszczenia? Jakie jeszcze są zalety z połączenia salonu z jadalnią? Cóż, z pewnością poprawi wygląd i da poczucie otwartej przestrzeni w Twoim domu.

Pomysłowa aranżacja salonu z jadalnią.

Podstawową zasadą podczas łączenia salonu z jadalnią jest zestawienie tej samej kolorystyki oraz mebli. Dzięki takiemu zabiegowi jadalnia z salonem będą naturalnie tworzyły jedną, spójną całość. Dalej, warto podzielić pomieszczenie na strefy. Pierwszą, zajmą stół z krzesłami oraz meble do jadalni, kolejną typowe meble do salonu wraz z telewizorem i komodą. Warto delikatnie rozdzielić obie strefy za pomocą sofy i foteli, stawiając je tyłem do stołu.

Aranżacja pokoju dziennego z jadalnią jest dość wymagająca, ponieważ trzeba umiejętnie umieścić w niej wszystkie, niezbędne elementy wyposażenia. W tym miejscu warto kierować się zasadą mniej, znaczy więcej, ograniczyć się tylko do niezbędnych elementów wyposażenia i zrezygnować z niepotrzebnych dodatków. Dzięki temu przestrzeń będzie wyglądała na spójną i uporządkowaną.

polaczenie salonu z jadalnia

Ponadto, aby optycznie powiększyć wnętrze, używaj jasnych kolorów – biel, beże i szarości sprawdzą się idealnie, zwłaszcza w pomieszczeniach o małych metrażach.

Otwarta przestrzeń. Czy warto?

Połączenie pokoju dziennego z częścią jadalną daje przestronność oraz pozwala na kreatywność podczas projektowania. Nawet małe mieszkania, dzięki połączeniu salonu z jadalnią, optycznie powiększą przestrzeń. Stanie się ona centrum życia rodzinnego, co jest szczególnie istotne przy tak pędzącym trybie życia jak obecny. Stwórz niepowtarzalny klimat w swoim domu i ciesz się czasem spędzonym z najbliższymi.

 

Powiązane artykuły