Na czym polega serwis Sachs i kiedy się go stosuje?

serwis sachs

Spis treści

 

Specjalistyczne pojazdy szynowe służą między innymi w transporcie publicznym, są również bardzo dobrą alternatywą dla transportu kołowego. Koleją przewozi się między innymi ciężki maszyny i urządzenia, surowce, materiały budowlane, paliwa, duże elementy konstrukcyjne. Aby stan techniczny pojazdów był odpowiedni, warto stosować serwis. Istotny jest serwis Sachs, czyli serwis amortyzatorów kolejowych.

Coraz więcej firm decyduje się na to, aby zastąpić tradycyjny transport kołowy transportem szynowym, kolejowym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy do przetransportowania duże ilości towarów, na duże odległości. Dzięki wykorzystaniu taboru kolejowego możliwe jest przewożenie między innymi paliw, materiałów budowlanych, surowców, elementów konstrukcyjnych, ciężkich pojazdów oraz maszyn.

Oczywiście, aby pojazdy szynowe funkcjonały sposób prawidłowy, wszystkie ich elementy, w tym podwozie kolejowe, muszą być odpowiednio diagnozowane i naprawiane. Kompleksowy serwis amortyzatorów kolejowych wykonuje firma https://renz.pl/. Warto współpracować z firmami, które mają doświadczenie, odpowiednie zaplecze techniczne, wykorzystują do pracy dobrej jakości narzędzia.  Dzięki temu serwis będzie kompleksowy, a naprawa szybka i skuteczna.

Zobacz także: https://bione.pl/jakie-sa-zalety-posiadania-retardera-telma/

Co to jest serwis Sachs?

Specjalistyczny tabor do przewozu maszyn oraz urządzeń, a także innych nietypowych elementów, ponadnormatywnych, wyposażony musi być między innymi w podwozie kolejowe, które również składa się z wielu elementów. Istotnym elementem podwozia kolejowego są amortyzatory. Są to elementy bardzo mocno narażone na obciążenia, a także działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Tym samym szybciej się zużywają. Serwis Sachs to serwis amortyzatorów kolejowych, na który składa się oczywiście diagnostyka, wymiana i regeneracja części, innego typu naprawy.

Dlaczego warto wykonać serwis Sachs?

Każdy właściciel taboru kolejowego musi zadbać o to, aby był on w dobrym stanie technicznym. W przeciwnym razie może grozić to poważnymi konsekwencjami, wypadkiem na torach, jak również uszkodzeniem materiałów. Im lepszy stan techniczny nadwozia i podwozia, a także poszczególnych elementów konstrukcji, tym również transport towarów będzie po prostu łatwiejszy. Należy również dodać, że odpowiednio wczesna diagnostyka i szybka naprawa drobnych usterek jest o wiele tańsza, niż naprawianie poważnej awarii, która dodatkowo wyklucza tabor z codziennego użytkowania.

Powiązane artykuły