Maty do akupresury – dlaczego warto z nich korzystać?

akupresura mata

Spis treści

 

Maty do akupresury to całkiem nowy sposób na wykorzystanie metod leczenia prosto z Chin. Akupresura sama w sobie łączy się z odpowiednim uciskiem poszczególnych partii ciała, co poprawia funkcjonowanie odpowiadających tymże punktom, narządów i układów.

Jaką matę do akupresury wybrać?

Maty do akupresury są różnej wielkości, więc trzeba dobrać jej rozmiar do obszaru ciała, na który będzie stosowana. Mają też inne zakończenia kolców. Dla osób początkujących wypustki są mniej ostre. Idąc w kierunku większego zaawansowania, kolce są bardzo ostre , a nawet wykonane z metalu. Standardowe wykonanie obejmuje wykorzystanie tworzywa sztucznego.

Sprawdzone zdrowe maty fitness są bezpieczne w użytkowaniu. Warto przed zakupem zasięgnąć informacji na portalu zdrowematy.pl. Temat mat do akupresury został tam szczegółowo rozwinięty, więc na pewno portal będzie pomocny w wyborze odpowiedniego akcesorium.

W jakich dolegliwościach pomoże mata do akupresury?

Mata do akupresury przynosi ulgę we wszelkich dolegliwościach bólowych. Najczęściej wykorzystywana jest w niwelowaniu bólu kręgosłupa oraz karku. Należy jednak pamiętać, aby dopasować jej wielkość do tych obszarów. Mata służąca do ucisku kręgosłupa będzie o wiele większa, od tej stosowanej w okolicy szyi. Dodatkowo w tym obszarze dobrze sprawdzi się poduszka do akupresury – zasady jej działania są analogiczne do działania maty.

Jeżeli cierpisz na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa, mata na pewno przyniesie ulgę. Udowodniono, że jest skuteczna w zmniejszeniu bólów migrenowych. Z uwagi na fakt, że sesję na macie działają rozluźniająco na mięśnie, przyda się u osób cierpiących na nerwicę lub depresję. Jest niezawodna przy rwie kulszowej. Wpływa również na lepszą jakości snu – bezsenność przestaje być powodem braku koncentracji. Kolce poprawiają również jędrność skóry oraz przyspiesza przemianę materii. Przydaje się również osobom będącym aktywnym fizycznie. Po zakończonym treningu, leżenie ma macie rozluźnia mięśnie i przyspiesza ich regenerację. Z biegiem czasu wywiera, także pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy.

Każda sesja powinna trwać min. 30-40min. Dobrą praktyką, jest też spacer po macie trwający około 10 minut – idealny sposób na zniwelowanie bólu stóp po całym dniu pracy. W początkowej fazie korzystania z maty, może pojawić się znacznie mniejsza tolerancja doznań, jakich mata dostarcza. Z biegiem czasu ulega to zmianie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania maty do akupresury? 

W przypadku wątpliwości, przyjmowania leków na stałe, czy obecności konkretnych schorzeń, zawsze należy skonsultować się ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem sesji na macie do akupresury. Osoby z zaburzeniem krzepnięcia krwi powinny zrezygnować z jej zakupu. Przeciwwskazaniem są też choroby dermatologiczne skóry i ciąża. W przypadku choroby nowotworowej, należy skonsultować się z lekarzem.

Powiązane artykuły