Connect with us

Aktualności

Jak zabezpieczyć się przed włamaniem? Rozwiązania dla właścicieli mieszkań

ochrona mieszkania

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że warto zabezpieczyć swoje cztery kąty. Mimo to, monitoring najczęściej kojarzymy z domami jednorodzinnymi. Tymczasem rynek oferuje wiele smart rozwiązań zarówno dla właścicieli domów z wielką posesją, jak i osób mieszkających w budynkach wielorodzinnych.

Monitoring w mieszkaniu

W przeciwieństwie do mieszkańców domków jednorodzinnych, osoby zamieszkałe w blokach, nie mogą sobie pozwolić na samowolne zainstalowanie kamer zewnętrznych. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie ma innych urządzeń, które pozwoliłyby im zadbać o bezpieczeństwo swoich czterech kątów. Jednym z takich rozwiązań są kamery wewnętrzne. Te dostępne dziś na rynku mają rozległe pole widzenia (360°), które obejmuje całą przestrzeń. Wiele urządzeń wyposażonych jest również w detekcję osób pozwalającą śledzić wykryty ruch. To jednak nie wszystko. Przykładowo kamera C6CN Pro firmy ezviz oprócz powyższych funkcji ma także wbudowany głośnik i mikrofon, dzięki któremu jesteśmy w stanie zaskoczyć włamywacza swoją wirtualną obecnością w domu. Za pomocą aplikacji dostajemy podgląd tego, co dzieje się w pomieszczeniach w czasie rzeczywistym. Co więcej, możemy nawet dostawać powiadomienia, kiedy czujniki kamery rozpoznają, że w domu dzieje się coś niepokojącego. Zaletami takich kamer domowych jest też łatwy montaż i niewygórowana cena. Wspomniane urządzenie można dostać już od 250 złotych.

Inteligentne wizjery

Kolejnym rozwiązaniem, które również świetnie sprawdzi się w mieszkaniach, jest inteligentny wizjer do drzwi. To urządzenie, które umieszcza się zamiast tradycyjnego judasza. Omówmy jego możliwości na przykładzie modelu DP1C od marki Ezviz. Wspomniany sprzęt został wyposażony w szerokokątny obiektyw, kamerę HD oraz funkcję trybu Dzień/Noc, dzięki czemu zapewnia wyraźny obraz – nawet w ciemności. Można więc zapomnieć o niewyraźnych twarzach czy rozmazanych postaciach. Co jeszcze? Inteligentny wizjer do drzwi wykonuje zdjęcia i wysyła alerty natychmiast po wykryciu osób przed drzwiami. Nawet będąc poza domem, możecie więc widzieć  osoby stojące przed drzwiami wejściowymi, a nawet rozmawiać z nimi przy użyciu telefonu komórkowego. Co ważne dostęp do urządzenia może mieć kilka osób jednocześnie, każdy domownik może więc mieć sytuacje w mieszkaniu pod kontrolą.

Jak widać opcji na zwiększenie swojego bezpieczeństwa mamy wiele. Oprócz zdrowej ludzkiej ostrożności możemy wykorzystywać technologię. Projektujemy ją przecież po to, by nam służyła.

Continue Reading
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply