Jak prać ubranka dla dziecka? O czym pamiętać?

ubranka dla dziecka

Spis treści

Z pewnością każdy rodzic staje przed dylematem dotyczącym tego, jak prać ubranka dla dziecka. Na metkach znajdziemy zazwyczaj symbol, który oznacza możliwość prania ubranek w pralce. To sprawia, że ubranka powinny być wykonane z trwałych materiałów, które przetrwają nawet liczne prania. Musimy mieć na uwadze także łatwe prasowanie, dzięki czemu sprawnie zadbamy o ciuszki malucha. Jak prać ubranka dla dziecka? O czym musimy pamiętać? Jakie kwestie są najważniejsze podczas prania ubranek dla pociechy?

Ubranka dla noworodka

Dla noworodka zazwyczaj wybieramy ubranka wykonane z bawełny wysokiej jakości. Ten materiał nie kurczy się, łatwo można go wyprać i wyprasować. Dla młodego rodzica ważne jest to, aby ubranka były łatwe w praniu. Czy powinniśmy prać nowe ciuszki? Takie rozwiązanie jest jak najbardziej wskazane. Nie wiemy, jak przechowywane buły ubranka i jak wiele bakterii się na nich znajduje. Pranie pozwala zatem pozbyć się zanieczyszczeń, które mogą podrażnić skórę pociechy. Prać trzeba także odzież noszoną przez innego malucha.

Pranie ubranek – w ilu stopniach?

W ilu stopniach prać ubranka dla noworodka? To pytanie nurtuje wiele osób. Specjaliści wskazują, aby prać ubranka w 90 stopniach, co da nam pewność pozbycia się bakterii i grzybów. Z biegiem czasu można zmniejszać temperaturę do 60 stopni, a potem do 40. Podczas wyboru ubranek dla dziecka warto stawić na naturalne materiały, takie jak bambus i bawełna.

Ubranka dla niemowlaków bardzo często się brudzą. Możemy postawić na moczenie ubranek, dzięki czemu codzienne pranie będzie łatwiejsze. Wkładamy najbrudniejsze ciuszki do miski z ciepłą wodą i proszkiem, pozostawiają je na godzinę. Detergenty rozmiękczą brudne ubranka i sprawią, że lepiej usunięte zostaną zabrudzenia w pralce. W przypadku nagłego zdarzenia można szybko wrzucić zaplamione ubranko do miski. Brud nie wsiąknie dzięki temu w tkaninę.

Jak zwalczyć plamy?

Jak usunąć plamy z ubranek dziecka? W przypadku bardzo brudnych ciuszków warto zastosować pranie wstępne. Pozwala ono usunąć brud i wyciągnąć najgłębsze plamy z tkanin. Zabrudzenia na ubranku spryskać możemy odplamiaczem, a następnie wyprać w pralce. Dodatkowe czynności przed praniem właściwym sprawią, że pralka łatwiej usunie nawet solidne zabrudzenia. Pamiętajmy o tym, że pranie wstępne jest niezwykle przydatne wtedy, gdy dziecko spędza dużo czasu na zewnątrz lub rozszerzamy dietę pociechy. Najwyższa temperatura prania jest zalecana w razie używania pieluszek tetrowych lub ekologicznych.

Proszek to podstawa

Jako rodzice musimy wiedzieć o tym, że dobry proszek do prania jest bardzo ważny. Nie oszczędzajmy na zakupie najlepszych proszków. Skóra bobasa jest wrażliwa i delikatna, dlatego warto stosować specjalne produkty do prania. Nie powinny one zawierać enzymów, które wywołują alergie. Na uznanie zasługują ekologiczne proszki, które pozwalają unikać alergii skórnych. Mamy alergików coraz chętniej sięgają po orzechy do prania. Te kuleczki rosną w Indiach i zawierają w składzie saponinę – po połączeniu z wodą zamienia się ona w pianę. Plusem jest bezpieczeństwo dla alergików i odświeżenie prania. Jednak atak opcja nie sprawdza się w przypadku większych zabrudzeń.

Jak donosi https://www.tatento.pl/a/1663/jak-prac-ubranka-dla-dziecka informacje o Jak prać ubranka dla dziecka? W tym miejscu znajdziemy wiele propozycji, które spełnią nasze oczekiwania.

Pranie ubranek dziecka nie musi być trudnym zadaniem. Zachowajmy powyższe wskazówki, co usprawni cały proces i da nam wygodę każdego dnia.

Powiązane artykuły