Jak poprawnie malować duże konstrukcje stalowe?

lakiernia

Spis treści

W Polsce z roku na rok powstaje coraz więcej różnego rodzaju konstrukcji stalowych. Najczęściej są to hale, magazyny, powierzchnie usługowe, jak również innego rodzaju, przeznaczone np. na potrzeby logistyki. Jednym z najważniejszych elementów jest oczywiście zabezpieczenie antykorozyjne stali oraz nanoszenie odpowiedniej jakości powłok malarskich, dzięki którym materiał przez długi czas zachowa swoje parametry techniczne.

Konstrukcje stalowe są bardzo uniwersalne. W tej właśnie technologii, bez większych problemów, można wykonać obiekty praktycznie o każdym przeznaczeniu. Kluczem do sukcesu jest oczywiście odpowiednio dobrze przygotowany projekt, sporządzony kosztorys, dobry materiał, bardzo dobra ekipa budowlana, która będzie pracować zgodnie z założonymi zasadami.

Jedną z najlepszych form zabezpieczenia antykorozyjnego, są oczywiście dobrej jakości powłoki malarskie. Można je nanosić metodą hydrodynamiczną. Malowanie proszkowe jest skuteczne, szybkie, bardzo praktyczne. Kompleksowe wyposażenie lakierni, między innymi elementy maskujące oraz zabezpieczające, można kupić w firmie http://www.lapena.pl/.

Jak malować proszkowo?

Przede wszystkim trzeba znaleźć firmę, która ma odpowiednie zaplecze techniczne oraz pracowników, dysponujących profesjonalnymi agregatami. Jeżeli malowanie konstrukcji jest przeprowadzone bezpośrednio na placu budowy, stal powinna być w pierwszej kolejności bardzo dobrze oczyszczona oraz odtłuszczona. Dzięki temu farba będzie się odpowiednio trzymać.

Druga kwestia to odpowiedni materiał. Farba lub inny środek, muszą mieć dedykowaną konsystencję, aby nie zapychać dysz, jak również dobrą siłę krycia.

Zobacz także: https://myway.com.pl/jak-szybko-mozna-malowac-trudne-konstrukcyjnie-elementy-ze-stali/

Elementy maskujące

Kluczową kwestią jest również to, aby posiadać specjalistyczne wyposażenie lakierni. To właśnie dzięki niemu całość pracy będzie wykonywana zgodnie ze wszystkimi standardami, a powłoki malarskie będą naniesione dokładnie tak, jak być powinny. Elementy zabezpieczające, które są wykonane np. z silikonu, gumy, tworzyw sztucznych, również odgrywają dużą rolę. Na elementach konstrukcyjnych mogą znajdować się miejsca, które z różnych przyczyn malowane być nie mogą. Są to na przykład różnego typu gwinty, grupy robocze, wloty klimatyzacyjno-wentylacyjne, haki. Powoduje to konieczność zastosowania dedykowanych osłon, prostych w montażu, skutecznych, zapobiegających dostawaniu się farby, jak również łatwych w późniejszym demontażu.

Powiązane artykuły