I Ty możesz zostać artystą! Stwórz baśniowe dzieło sztuki i zdobądź nagrodę

dziela sztuki

Spis treści

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wystartował konkurs plastyczny „Mali Koneserzy Sztuki”, inspirowany twórczością Józefa Wilkonia. Udział w nim może wziąć jednak każdy – zarówno najmłodsi, jak i młodzież oraz dorośli. Wystarczy do 23 maja przygotować interesującą pracę, by zawalczyć o atrakcyjne nagrody w konkursie Centrum Praskiego Koneser. Zwycięzców wybierze sam Józef Wilkoń.

W Centrum Praskim Koneser trwa bezpłatna, plenerowa wystawa „Świat Wilkonia w Koneserze”. Można na niej podziwiać dziesięć pokaźnych rozmiarów rzeźb zwierząt i innych baśniowych stworzeń – tura, żubra, niedźwiedzia, słonia, lwicy z lwiątkiem czy hipopotamów. Na szczególną uwagę zasługują „Duchy Lasu”, czyli wilkołaki. Oprócz tego, na placu Konesera prezentowanych jest kilkadziesiąt ilustracji książkowych, również stworzonych przez artystę.

Teraz każdy może stworzyć własne dzieło sztuki i wziąć udział w organizowanym przez Centrum Praskie Koneser konkursie „Mali Koneserzy Sztuki”. Wystarczyć wykonać pracę – dowolną techniką (może to być rysunek, obraz, wydzieranka, kolaż czy grafika) – która będzie interpretacją jednej z rzeźb Józefa Wilkonia. Na dziesięciu zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Każdy z nich wygra książkę ilustrowaną przez artystę, wraz z dedykacją.

Jak wziąć udział w konkursie? To proste!

  • przyjdź na plac Konesera, zobacz rzeźby autorstwa Józefa Wilkonia i zainspiruj się!
  • stwórz własną interpretację rzeźby Józefa Wilkonia – technika dowolna
  • opublikuj swoją pracę na Facebooku lub Instagramie używając hashtagów #MaliKoneserzySztuki i #ŚwiatWilkoniawKoneserze lub wyślij na adres mailowy: konkurs@koneser.eu
  • sam Józef Wilkoń wybierze dziesięć najciekawszych prac – do ich autorów trafią książki z dedykacją artysty!

Zgłoszeń konkursowych (każdy może nadesłać jedną pracę) należy dokonywać do 23 maja 2021 r. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na profilu Centrum Praskiego Koneser na Facebooku i Instagramie w Dzień Dziecka, 1 czerwca.

Powiązane artykuły