Egipt 2022 – raj dla miłośników sportów wodnych i plażowania

wycieczka

Spis treści

Egzotyczny kraj Faraonów każdego roku przyciąga niezliczoną ilość turystów. Liczne kurorty oferują szeroką gamę atrakcji skierowanych dla osób oczekujących zarówno spokojnego wypoczynku na plaży, jak i ekstremalnych sportów wodnych. Oto argumenty przemawiające za tym, że warto wybrać się na wczasy do tego kraju.

Plażowy wypoczynek na Marsa Alam w Egipcie

Jednym z bardziej ciekawych miejsc wartych odwiedzenia jest ciekawa plaża znajdująca się w regionie Marsa Alam. Niegdyś była to tylko mała osada rybacka, a teraz znajdują się tutaj liczne hotele, które spełniają oczekiwania nawet bardzo wymagających turystów. Na uwagę zasługuje także fakt, że z tego miejsca wyruszają wycieczki do Luksoru oraz sławnej Doliny Królów. Niewątpliwą zaletą tego regionu jest to, że można tutaj odpocząć od zgiełku tłumu turystów, więc nic dziwnego, że wakacje w Marsa Alam cieszą się zainteresowaniem zwłaszcza rodzin z dziećmi. Znaleźć można tutaj wiele udogodnień takich jak parki wodne ze zjeżdżalniami oraz wydzielona strefa bezpiecznej plaży dla maluchów.

Wakacje w Egipcie nie muszą kojarzyć się z wysokimi cenami. Nie bez powodu Marsa Alam słynie z luksusów, ale wcale to nie znaczy, że są tutaj tylko i wyłącznie miejsca dla osób z zasobnymi portfelami. Znajduje się tutaj około pięćdziesiąt hoteli w różnym standardzie. Rozbieżność cen jest duża, więc bez trudu można znaleźć kurort, który będzie w pełni nam odpowiadał pod każdym względem.

Zobacz także: https://myway.com.pl/hiszpania-2022-wymarzone-wakacje-w-tropikach-na-wyciagniecie-reki/

Sporty wodne i inne atrakcje w Egipcie

Całodzienny wypoczynek na plaży nie wszystkim może odpowiadać. Jeśli ktoś potrzebuje bardziej aktywnego wypoczynku to znajdzie go również w Egipcie. Wyjątkowo pod tym względem wypada znów region Marsa Alam oraz Dolphin Mouse, a także rafa Elphistone. Są w tych miejscach wprost idealne warunki, aby uprawiać różnego rodzaju sporty wodne. Popularnością cieszy się zwłaszcza windsurfing oraz kitesurfing, czyli surfowanie na desce z siłą wiatru z przytwierdzonego latawca. Można także skorzystać z atrakcyjnych ofert na wypożyczenie sprzętu do snorkelingu. Obserwowanie dna morskiego unosząc się na wodzie jest niezwykle atrakcyjnym przeżyciem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Warto wiedzieć, że niedaleko Marsa Alam znajduje się niezwykła zatoka Żółwi Abu Dabbab. Jest to idealny pomysł na wycieczkę w to miejsce, aby poznać te sympatyczne zwierzęta i obejrzeć je z bliska. Ciekawą propozycją jest też dobrze znane siedlisko delfinów Dolphin House. Jest to wspaniały sposób rozrywki wodnej dla całej rodziny.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.traveligo.pl/.

Powiązane artykuły