Dzwonek, domofon czy wideodomofon- które urządzenie wybrać?

Spis treści

Domofon czy dzwonek, a może jednak wideodomofon? Często zastanawiamy się, które urządzenie sprawdzi się najlepiej w przypadku naszego gospodarstwa domowego. Nie da się ukryć, że wszystkie z wymienionych urządzeń, mają za zadanie przede wszystkim odpowiednio podnieść poziom bezpieczeństwa naszej posesji, a także kontrolować, kto ma do niej dostęp. Urządzenia te z pewnością różnią się pod wieloma względami i oferują inne funkcjonalności. Jednak które z nich wybrać?

Czy warto jeszcze stawiać na tradycyjny dzwonek?

Nie da się ukryć, że dzwonek do drzwi wydaje się być nieco już przestarzałym rozwiązaniem, które w obecnej rzeczywistości może się już nie sprawdzić. Oczywiście obecnie rynek znacznie udoskonalił dzwonki. Można wybrać dzwonek bezbateryjny czy też dzwonek bezprzewodowy, niemniej jednak w dalszym ciągu, porównując go z domofonem, to wyraźna przewaga tego drugiego jest bezapelacyjna. Nie oznacza to jednak, że dzwonek nie ma żadnych zalet. Z pewnością wyróżnić można niezwykle niską cenę, więc zakup takiego urządzenia nie obciąży zbytnio naszego budżetu. Jednak w perspektywie tego, że obecnie mamy dostęp do nowoczesnych i o wiele bardziej innowacyjnych technologii, zakup prostego dzwona do drzwi nie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście poinformuje nas on, że ktoś czeka przed bramą i chce nas odwiedzić, jednak nie dostaniemy możliwości ani zobaczenia, ani też usłyszenia głosu drugiej osoby. W efekcie można powiedzieć, że dzwonek nie zapewnia nam już odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Jakie są zalety domofonu?

Domofon znają zarówno mieszkańcy bloków jak i domów jednorodzinnych. To niezwykle popularne urządzenie, które z pewnością przeważa nad tradycyjnym dzwonkiem. Dlaczego? Otóż domofon daje nam możliwość usłyszenia głosu drugiej osoby, a następnie zweryfikowania jej na tej podstawie. Domofon do bloku to rozwiązanie z którym możemy spotkać się na każdym kroku. Jednak czy domofon równie dobrze sprawdzi się w przypadku domu rodzinnego? Z pewnością zapewni nam on nieco wyższy poziom bezpieczeństwa niż dzwonek. Słysząc sam głos osoby stojącej po drugiej stronie bramy, możemy ją rozpoznać i wpuścić do środka lub też nie. Obecnie rynek oferuje także dość ciekawe rozwiązania pod względem technologicznym. Dawniej domofony kojarzyły nam się z puszkami ze słuchawką, którą trzeba było podnieść, a następnie nacisnąć przycisk. Dziś, możemy wykorzystać już domofon bezsłuchawkowy, który zapewnia odpowiednią wygodę użytkowania, a co najważniejsze, prezentuje się o wiele bardziej estetycznie i stylowo. Czy warto się więc na niego zdecydować? W porównaniu do zwykłego dzwonka, z pewnością będzie to o wiele korzystniejsze rozwiązanie.

Wideodomofon- maksymalny poziom bezpieczeństwa

Prawdziwą innowacją na rynku zabezpieczeń do domów jednorodzinnych i mieszkań, która pojawiła się już dobrych kilka lat temu, są wideodomofony. To dość zaawansowane pod względem technologicznym urządzenia, jednak to właśnie one wydają się być w obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem. Jak sama nazwa wskazuje wideo domofon zapewnia nam pełny obraz tego, kto znajduje się przy naszej bramie i chce wejść na podwórko. Wobec tego bardzo łatwo będziemy mogli ocenić, czy jest to osoba którą znamy, czy być może nieproszony gość. Wideodomofon dzięki wbudowanej kamerze oraz wyświetlaczu zapewnia nam niezwykle wysoki standard bezpieczeństwa. Co więcej obecnie na rynku pojawił się wideodomofon bezprzewodowy, co sprawia, że rozwiązanie to staje się jeszcze bardziej doskonałe. Nie musimy bowiem martwić się przeciąganiem dodatkowego okablowania, a jedynie zadbać o to, by w wideodomofonie znalazły się baterie. Jego montaż wówczas sprowadza się do ulokowania go w odpowiednim miejscu zarówno wewnątrz posesji jak i na zewnątrz.

Porównując wszystkie trzy, omówione rozwiązania, wideodomofon w obecnych czasach, wydaje się być najlepszym wyborem. Faktem jest, że urządzenia te są nieco droższe, jednak zapewniają nam one wysoki poziom bezpieczeństwa, co powinno być dla nas priorytetem.

Powiązane artykuły