Dzień bez makijażu? Zadbaj o dobre nawodnienie i ciesz się piękną cerą!

dbanie o skore

Spis treści

Odpowiedni makijaż jest jedną z tych czynności, które wykonujemy codziennie, najczęściej podczas porannej toalety czy szykując się na wieczorne wyjście. Ale czy równie skrupulatnie pamiętamy o piciu wody w ciągu całego dnia? Nie należy o tym zapominać, bo właściwy poziom nawodnienia odpowiada za dobry wygląd naszej skóry, niezależnie od rodzaju cery. W lepszej pielęgnacji skóry każdego dnia pomaga pita regularnie woda alkaliczna. Działa jak naturalny antyoksydant i lepiej ją nawadnia, dając widoczny i naturalny efekt liftingu. Warto o tym pamiętać nie tylko przy okazji „Dnia bez Makijażu”, który dziś obchodzimy.

Od czasu do czasu warto pozwolić skórze odpocząć od kolorowych kosmetyków i wszelkich upiększaczy stosowanych na twarz. Nie należy jednak zapominać o codziennej pielęgnacji cery. Obok specjalistycznych, naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, w postaci kremów i żeli lub płynów do oczyszczania, podstawą powinno być odpowiednie nawodnienie organizmu od wewnątrz.

Dobre nawilżenie ciała przynosi spektakularne efekty

Prosty nawyk regularnego picia wody w ciągu dnia pozwala lepiej zadbać o dobrą kondycję naszej skóry. „Dzień bez Makijażu”, który przypada 5 maja, może być idealną okazją, by przyjrzeć się znaczeniu właściwego nawodnienia dla zdrowia i urody. Korzyści, które się z nim wiążą, to dobra motywacja, by pamiętać o regularnym piciu wody w ciągu dnia.

Oczywiście jeden dzień w roku to zdecydowanie zbyt mało, by pozwolić cerze na odpoczynek od make-up’u. Należy się o nią troszczyć każdego dnia, aby cieszyć się efektami na dłużej. Woda alkaliczna to naturalny antyoksydant, który spowalnia procesy starzenia skóry, neutralizując działanie wolnych rodników. Z punktu widzenia wrażliwej skóry twarzy ważne są jej właściwości nawilżające i oczyszczające, które są podstawą każdej pielęgnacji i zdrowego wyglądu. Odpowiednio nawilżone ciało jest sprężyste, promienne oraz gładkie w dotyku.

Właściwe nawodnienie wspomaga też regenerację i poprawia krążenie

Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka zachowanie odpowiedniego bilansu wodnego jest niezwykle ważne. Zapotrzebowanie na wodę zmienia się wraz z wiekiem. Im młodszy organizm, tym jest ono wyższe. U nastoletnich dziewcząt procentowy udział wody w porównaniu do masy ciała wynosi średnio 56%, w przypadku kobiet do 50 r. życia spada on do 50%, a u kobiet powyżej 50 lat wynosi 47%. Podobnie jest z odczynem pH naszego organizmu, który jest najwyższy, czyli zasadowy, w chwili narodzin, a z wiekiem staje się coraz bardziej kwasowy. Dlatego tak ważne jest odpowiednie i świadome nawadnianie organizmu od wewnątrz, wspomagające codzienną pielęgnację skóry i ciała. Dobrym przykładem jest tu woda alkaliczna, która idealnie nawadnia organizm od wewnątrz. Jedną z nich jest Alcalia, nowa marka na rynku wód alkalicznych, która charakteryzuje się unikalnie wysokim odczynem pH 9,36. Swoje właściwości zawdzięcza źródłom – wydobywana jest z głębokości 1200 m pod powierzchnią ziemi, co czyni ją naturalnie alkaliczną.

– Odpowiednie nawodnienie organizmu przekłada się bezpośrednio na wygląd skóry. Woda o zasadowym pH lepiej nawadnia komórki ciała, dzięki temu wszystkie procesy komórkowe zachodzą sprawniej. U osób dbających o regularne picie wody skóra wygląda promiennie, ma zdrowy kolor jest sprężysta i elastyczna. U kobiet odpowiednie nawodnienie organizmu wspomaga walkę z cellulitem, pomaga także w szybszej regeneracji tkanek po zabiegach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Skóra dobrze nawodniona produkuje odpowiednie ilości kolagenu i elastyny, przez co procesy starzenia zostają spowolnione, a oznaki takie jak zmarszczki czy wiotkość skóry są mniej widoczne. Regularne picie wody wpływa pozytywnie na układ krążenia, dzięki czemu komórki skóry są dobrze odżywione, otrzymując odpowiednią ilość mikro i makroelementów, przez co wszystkie procesy komórkowe zachodzą sprawniej i efektywniej. Pierwiastki zawarte w wodzie działają na poprawę kondycji włosów i paznokci, wspomagając ich regenerację i lepszy wygląd – podkreśla kosmetolog Marta Majszyk-Świątek.

Woda alkaliczna lepiej nawadnia od pozostałych wód mineralnych, ponieważ posiada unikalną strukturę cząsteczkową. Komórki wody alkalicznej zlepiając się w mniejsze skupiska tzw. klastry łatwiej przenikają przez błony komórkowe organizmu. Tym samym skuteczniej go nawadniają i dotleniają.

Dbajmy o właściwe nawodnienie ciała od wewnątrz, a każdy dzień będziemy mogły obchodzić bez make-up’u, eksponując naturalne piękno, które jest w nas!

Powiązane artykuły