Czysta woda z kranu? Dzięki filtrom z odwróconą osmozą to możliwe!

zdrowa woda

Spis treści

Czy woda z kranu nadaje się do bezpośredniego spożycia? Zanim trafi ona do naszych kranów przechodzi szereg badań, które dopuszczają ją do użytku domowego, nie jest to jednak równoznaczne z tym, że do bezpośredniego spożycia się nadaje. Zdarza się tak, że już jej sam wygląd nie jest taki jak być powinien, nie mówiąc już o smaku czy wartościach odżywczych. Skutecznym , prostym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest filtr do wody, dzięki któremu dostęp do czystej i bezpiecznej do spożycia wody możemy mieć prosto z kranu we własnym domu.

Filtr do wody czym charakteryzuje się tego typu rozwiązanie?

Filtr do wody, to coraz popularniejsze rozwiązanie, chętnie montujemy je zarówno we własnych domach, ale także restauracjach, czy firmowych biurach. W profesjonalnych sklepach ze sprzętem do uzdatniania wody możemy znaleźć następujące rodzaje filtrów do wody, podzielone ze względu na miejsce montażu:

  • filtr do wody montowany pod zlew

  • filtr do wody łazienkowy zazwyczaj montowany przy prysznicu, czy przy pralkach

  • narurowy filtr do wody montowany jest przy wejściu wody do domu

Filtry do wody różnią także ze względu na wykorzystywane metody filtracji. Najpopularniejszą i zarazem najskuteczniejszą metodą odfiltrowania zanieczyszczeń z wody jest odwrócona osmoza.

Filtr odwróconej osmozy- czym się charakteryzuje?

Filtr odwrócona osmoza, jest najchętniej wykorzystywaną metodą filtracji wody, która znajduje zastosowanie zarówno w domach, jak i gastronomii, czy nawet firmach, które zajmują się produkcją wody butelkowanej. Proces filtracji opiera się na półprzepuszczalnej membranie, która dzięki niewielkiej budowie, odfiltrowuje wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie, w tym również te pochodzenia mechanicznego, które woda nabiera w wyniku przepływu przez rury wodociągowe. Filtry odwrócona osmoza, cechuje najwyższa skuteczność filtracji, dzięki temu procesowi, woda płynąca prosto z kranu, nadaje się do picia, ale również do przyrządzania na jej bazie napojów i potraw. Co ważne proces odwróconej osmozy obniża również zawartość wapnia i magnezu, składników przyczyniających się do powstawania kamienia. Używając wody, która uprzednio przepłynęła przez filtr do wody, do pracy urządzeń takich jak ekspres, czy czajnik elektryczny, chronimy je tym samym przed nadmiernym osadzaniem się kamienia.

Czy filtr odwrócona osmoza ma wady?

Każdy filtr, w którym zastosowano metodę odwróconej osmozy, potrzebuje również przyłącza do kanalizacji, jest to konieczne ponieważ proces filtracji generuje tzw. odrzut wody do kanalizacji. Tym samym jest to w dużej mierze, najczęściej wskazywana wada filtra do wody, ponieważ odrzut generuje większe jej zużycie. Filtr do wody odwrócona osmoza ponadto eliminuje także pozytywne wartości z wody, przez co konieczna jest jej dodatkowa mineralizacji.

Choć urządzenie do sterylizacji wody, jest skuteczne, nie jest pozbawione niewielkich wad. Kupując filtr do wody, który zamierzamy zamontować pod zlewem, należy zwróci uwag na miejsce, do montażu, aby móc swobodnie umieścić urządzenie.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Powiązane artykuły